Nepřehlédněte
Informace Tady nic není :-(
Mapa webu

Keramika 2021/2022

V naší školní keramické dílně probíhají kurzy keramiky pro začátečníky i pokročilé, pro žáky i dospělé. Jsou určeny i pro širokou veřejnost. Můžete se u nás s výrobou keramiky seznámit, zdokonalit se, nebo jen v klidu pracovat a u toho relaxovat. Informace o termínech konání kurzů a cenách se dozvíte v článku.

V naší školní keramické dílně probíhají kurzy keramiky pro začátečníky i pokročilé, pro žáky i dospělé. Jsou určeny i pro širokou veřejnost.

Můžete se u nás s výrobou keramiky seznámit, zdokonalit se, nebo jen v klidu pracovat a u toho relaxovat.

 

Základem veškeré práce s hlínou jsou různé techniky, jako např. modelování, vyrábění z plátů, stavění z válečků, vytlačování do forem, ale i točení na hrnčířském kruhu.

 

Seznámíte se s výběrem různých dekoračních technik. Poradíme vám, který ze způsobů bude pro váš výrobek nejvhodnější, a nabídneme ideální technologický postup. Vítáme ale i vaše osobní autorská řešení a nápady.

 

Nejoblíbenějším způsobem zdobení je glazování s velkým výběrem glazur. Technikou je například máčení, polévání, malování štětcem, foukání fixírkou, zdobení bublinkovou technikou a jiné.

Zajímavá je i práce s engobami s možností dekorování na syrový střep.

 

Někteří pokročilí dávají přednost točení na kruhu, kde je základem úspěšné centrování, tažení stěny a následné tvarování.

 

U nás se naučíte různé keramické dovednosti, osvojíte si tradiční i nové techniky. Můžete se inspirovat pro vyrábění osobních originálních dárků, výrobků pro zahradu nebo různých dekorativních předmětů. Vše, co si vyrobíte, si po výpalu odnášíte domů.

Naše lektorky Vám zaručují individuální přístup a komunikaci.

 

Přijďte si odpočinout při tvořivé práci s hlínou.

 

 

Výše platby je určena vždy za konkrétní kurz. Cena za jedn 90 minutový kurz je pro děti 140 Kč a pro dospělé 160 Kč.

 

Mgr. Zlata Holá