header image
Home arrow Škola arrow Aktuálně arrow Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek
Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek Tisk E-mail
Autor: Kamila Hubalovská   

Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek

IMG-20180219-WA0010(1)

 

 

Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek

…vstoupit do Národního divadla byl zážitek. Byli jsme v hledišti, ve sklepě u základních kamenů a v sálech… Měli jsme suprového průvodce a všímali si maličkostí, které jinak nejsou vidět. Všechno to zlato, i to nepravé, to byla krása… Všechno je tam zlaté, dokonce i kohoutky na záchodech jsou ze zlata. Celé to divadlo byla krása… Pamatuji si nápis z jednoho základního kamene „Co krev pojí, moře nerozpojí“. Ten kámen byl až z Ameriky a jel k nám dva roky…v  Národním divadle jsem měla pocit jako na zámku, kde žijí králové… Poprvé vstoupíš do Národního divadla jen jednou, příště už to nebude takové…a bylo to krásné…Akorát mě mrzelo, že tam měli takové krásné starodávné věci a dali tam automat  na pití…Rozhodla jsem se, že si toho budu vážit, že to naši předci postavili…Kdybych žila v té době, taky bych přispěla, aby bylo divadlo  jenom Čechů…

Ze slohů 3.A vypsala  Z. Vondrová

IMG-20180219-WA0009

IMG-20180219-WA0008(2)

 

Aktualizováno ( úterý 27. února 2018, 18:00 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd, musíme je všechny rozmístit do čtyřech budoucích 6. tříd. Na více tříd už nemá škola prostory.

Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od třídních  učitelek.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů         

Žádost o přestup pro žáky ZŠ Mohylova  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 124
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic